Кирил Димески – |< ! R #


Викитон на Лугола

Posted in Организации од Кирил Димески на 19 Март, 2007

Како резултат на потребата за подобра афирмација на Викито за слободен софтвер, поставено од заедницата на корисници во земјава, на 16 март со почеток во 00.00ч. во просториите на Лугола се одржа настан наречен Викитон (вики+маратон). На овој настан се напишаа помошни содржини за корисници на слободен софтвер кои ќе одат директно на Викито за слободен софтвер, и ќе се ажурираат досега напишаните содржини.

 

Ново: настанот започна според планот, заврши околу 05.00ч. сабајлето. Се напишаа околу 8 поквалитетни статии, што ни укажува на тоа дека групната работа покрај добрата забава е ефективна во нашата заедница. Слични настани се очекуваат и во иднина. Слики од настанот и ажурирани Вики содржини очекувајте за скоро

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: