Кирил Димески – |< ! R #


Претставување на Криејтив Комонс лиценците

Posted in Работилници и предавања од Кирил Димески на 16 Јуни, 2007

Метаморфозис во вторник, 19 април 2007 година со почеток во 18,00 часот во х. Холидеј Ин (сала  Милениум) ќе одржи претставување на лиценците Криејтив Комонс на македонски јазик.

. Специјален гостин на настанот ќе биде Јоичи Ито, претседавач на управниот одбор на Криејтив комонс и член на управните одбори на ИКАНН, Фондацијата Мозила, Технорати и ајКомонс.

Влезот е бесплатен, а после 21,00 ч. ќе има забава.

Дополнителни информации околу настанот и агендата може да најдите на следниов линк

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Промени )

Connecting to %s


%d bloggers like this: