Кирил Димески – |< ! R #


Генералниот секретаријат на Џумла

Posted in Веб сајтови,слободен софтвер од Кирил Димески на 24 Јули, 2007

Веб сајтот на генералниот секретаријат при Владата на Р.М. кој развива односи со НВОите од Р.М. работи на Џумла.

Хостиран е на серверот од Владата (vlada.mk)

Сајтот е добро организиран, ама му фалат некои информации и треба да сеоневозможи можноста да се регистрираат корисници.

Препорака до Владата : Сменете го серверот од Виндоус на ГНУ/Линукс, па видете ги Вашите придобивки. Плус

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: