Кирил Димески – |< ! R #


Хуманитарен концерт „Заедно да му помогнеме на Андреј“

Posted in Мајтапи,Општа,моја,фајлови од Кирил Димески на 31 Октомври, 2007

Утрово околу 5.00 часот се вратив од Битола. Бев на концертот организиран со цел да му се помогне на Андреј (битолоски студент) да се излекува од ретка болест (воспаление на крвни садови).

На некој начин бев и јас дел од организаторите (ги собирав децата од моето училиште).
На концертот си поминавме убаво, со мали исклучоци. Потоа, имаше организирано Лејдис најт во клуб Инфинити.

Концертот заврши околу 23.30 часот, а откако автобусите заминаа за Прилеп ние тројца мускетари (Ивица, Столе и јас) заминавме на лејдис најт, по пат се сретнавме со Гемиџи, Дими и Павле

Забавата беше одлична…
Завршивме во 03.10 часот и се качивме во воз и заминавме.

Фотки може да видите овде

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: