Кирил Димески – |< ! R #


II меморијален турнир „Милан Башески – Баше“

Posted in Општа,Организации,моја,спорт од Кирил Димески на 17 Ноември, 2007

Денес во Прилеп, со почеток во 10.00ч ќе се одржи II-от меморијален турнир во чест на починатиот каратист и интернационален карате судија Милан Башески – Баше.

На турниирот се очекува да настапат 150 учесници од државата, меѓу кои и јас.
Па повелете дојдете и држете ми среќа.

Update : Јас Прво место – златен медал во кати и трето место – бронзен медал во борби ај сега :), а сестра ми трето место – бронзен медал во кати

Advertisements

8 Responses to 'II меморијален турнир „Милан Башески – Баше“'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'II меморијален турнир „Милан Башески – Баше“'.

 1. Нејм said,

  Респект за легендата БАШЕ… Слава му…

 2. Нејм said,

  А ти… последен да бидиш да дај госпо…

 3. Нејм said,

  😉

 4. Кирил Димески said,

  желбата не ти се исполни пријателе 🙂

 5. Нејм said,

  Бравос!!!

 6. Кирил Димески said,

  Пријателу, дали ти го знаеше Баше ?

 7. Нејм said,

  Да… не сум баш по каратето го познавав од чаршија, од тутунски, од пртија.. и така… 🙂

 8. Кирил Димески said,

  Баше ми беше вујко 😦


Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: