Кирил Димески – |< ! R #


Бурно….

Posted in Општа,Организации,моја,технологија од Кирил Димески на 26 Јуни, 2008

Здраво,

одамна ме немаше да пишам ништо (на некој/а можеби му/и недостигав, или сепак не ?)

Ептен сум зафатен ова лето тоа е приоритет на постов 🙂

Сега малку постов ќе го направам мешан со се и сешто од технологија до политика и секојдневен живот, но тоа е…

Инаку да се пофалам :

 • почнав да одам на курс за С++ програмирање
 • имам надеж дека ќе го завршам тој прирачникот за Python (не за друго не ми останало време)
 • ја крчкам новата верзија на упатството за работење со фискални каси од брендот Synergy
 • конечно си најдов дистрибуција за мене
 • почна да се работи на веб сајтот на ЛугоП и се очекуваат нови активности со почетокот на месецот

Да се пожалам :

 • Денес слушам на едно локално радио некои вести и во следниве линии го пренесувам  говорот на г-динот Мансиевски ЦИТАТ  „…значи во оваа и минатата година имавме намален број на случаи-со што тоа се утврдува дека народот станува послушен и дека сите судови треба да се реновираат…“  Е сега :
 1. Што има врска реновирањето и послушноста ?
 2. Ако граѓаните биле послушни и се намалил бројот на случаи во судовите, тогаш нема работа за судиите, адвокатите, правниците и целата генерација на правници од моето школо 😦
 • Во последно време не ми останува слободно време за ништо дури ни за спиење напорно одело учењево 🙂
 • Учам С++ на Microsoft Windows > Microsoft Visual Studio 2005

Има уште многу ама инаф засега

Advertisements

4 Responses to 'Бурно….'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Бурно….'.


 1. > Учам С++ на Microsoft Windows > Microsoft > Visual Studio 2005

  Лејм. Имаш сто IDE-a под GNU/Linux.

 2. Игор said,

  Зашто не користиш

  Qt Develop под KDE
  Anjuta под GNOME
  Eclipse c++ под се 🙂

 3. Кирил Димески said,

  Да ама домашната задача треба да ја предадам во Visal C++ проект фајл

 4. Кирил Димески said,

  Visual*


Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: