Кирил Димески – |< ! R #


Дилема

Posted in Општа,моја од Кирил Димески на 17 Јули, 2008

Сакам да кажам нешто, ама незнам како. Цело време се мислам како да почнам. Дали тоа на некој ќе му се бендиса? Дали истото е интересно или пак ќе си помислите детево се занесува ?

Advertisements

4 Responses to 'Дилема'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Дилема'.

 1. GoodBytes said,

  Да, во право си. Сешто може да се помисли. 🙂

 2. ДТ said,

  Ако не пробаш/напрајш никогаш нема да знаеш шо ќе си помислиме 😉

 3. Ванчо said,

  Go for it! Тие го сакаат истото што и ние!

  Дрмни едно пиво, да се опуштиш, и повикај ја вечер на забава во најдоброто кафуле во градот. Плати една пијачка, не повеќе (дозволи и` и таа да се искаже).
  Пред се` – слушај! Мислам, кимај со глава, смеј се на местата кои мислиш дека се смешни, прави се дека си многу заинтересиран.
  И фали ја: колку добро и` стои фризурата, како добро ги сложила боите на облеката со бојата на нејзините очи, прашај ја од која галаксија ги симнала (очите), па светкаат како ѕвезди… добро, само не претерувај.

  И, со среќа! 🙂

 4. Act1v8 said,

  Шо!? 🙂


Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: