Кирил Димески – |< ! R #


Одлична серверска дистрибуција

Овие неколку дена пробувам некои чуда, заврзлами и слични такви додатоци.
Мислам дека ја најдов најдобрата дистрибуција за за сервер за почетници.

Clarkconnect e серверска дистрибуција која нуди одлични можности и е ептен едноставна за конфигурирање преку веб интерфејс.

Јас моментално ја користам како веб и DNS сервер  на следната конфигурација

Intel Celeron D 2.4 GHz
1 GB DDR RAM
250 GB HDD

На официјалниот сајт постои една комерцијална и една дистрибуција одржуана од заедницата па испробајте ja

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: