Кирил Димески – |< ! R #


Дали ???

Само едно големо БРАВО и трипати УРА за Трајкоски.нет кој успешно ги презентирал сите идеи на Слободен софтвер Македонија и Лугола 🙂

Да и ја мислам дека од нив половина се геј, а другата половина се секташи :p

Да да во право си Трајкоски и твоето друштво со неограничена одговорност….. како што го нарекуваш

И да ми текна…не љубомори на тој што сака да направи нешто во животот. А за проектот со УСАИД на кој му купиле кола сигурно не е од еден проект, оти прво УСАИД или бил кој донатор си спороведува ревизија и мониторинг на скоро секој проект.

Advertisements

36 Responses to 'Дали ???'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Дали ???'.

 1. misterno said,

  Ami da ti kazam u pravo e covekot do nekade. Samo malku ekstremno se izrazuva i za toa taka licat tie gomna so gi ima izedeno. Inace Linux organizacijata kaj nas e za nikade. Ja rabotam open source profesionalno povekje od 5 godini (pred toa programiranje) i vekje odamna ne sum i MK poradi toa sto kaj nas nikoj ne se zalaga za OS kako sto treba da se zalaga. Eve bas sega go citam ona lugarhija i…. Mesto nesto korisno da pise avtorot on mi pisuva hakiranje na WEP mrezi. I so korist od toa??? Samo steta da se napravi. Mnogu crnila ima i MK za Linux-ot.

 2. misterno said,

  T.e. da dopolnam, mnogu crn (losh) narod ima u MK.

 3. misterno said,

  I use ova da dopolnam, ne deka i ja sum cvekje za mirisanje i deka bev poinakov… Ist bev, samo fala bogu na vreme mi se otvorija ocite i sega mozam da recam deka e kako sto treba da bide (do nekade)

 4. gemidjy said,

  не сери пичко предавничка. Седи си во странство и не сери.

 5. misterno said,

  AUF!

 6. misterno said,

  Arno i e na pickata u stranstvo. Ti ke si ostanes u Bitola i ke se raspraas cel mizeren zivot so nekoj kako Trajkovski, i ke baras pravda koja nikogas nema da ja najdes.

  ae ostani mi so zdravje.

 7. misterno said,

  A i zosto picka predavnicka? Oti ako sum u MK ke treba da se raspravam so takvi kako tebe i Trajkovski, i da pisuvam “nikakvi” on-line magazincinja od 10 strani?

  Mizeren si gemidjy…

 8. Miladin said,

  Ајде сега испоколете се меѓу себе 😐

  Па дај смирете ги страстите, како мали деца сте.

  До misterno: ако не ти се допаѓа нештото не го читај, цени го туѓиот труд, а тоа што велиш за кракирање, тука е за да се научи нешто. Го има истиот текст и на англиски па не се буни никој.

  До гемиџи: што пак ти одма на навредување? Ни го знаеш ни го познаваш кој е човекот и веднаш премини на навредување.

 9. gemidjy said,

  хехе misterno мислам дека знам кој си 🙂 🙂 🙂

 10. misterno said,

  Do Miladin

  E de kazi mi vo kja firma ke te prasaat dali znaes da krakiras WEP mrezi za da te vrabotat? Ami neli pontata e nesto korisno da naucime a ne da pravime steta na drugite… Ili toa krakiranjeto e u stil, nauci da krakiras za da znaes kako odi toa pa da znaes kako da se zastitis.

  Znaci taka site doktori u svetov treba da gi prelezat site bolesti za da znaat kako da gi izlecat…

  Ne vikam deka ne cenam neciji trud, go cenam megutoa….

  Ne znam, mozebi oti i delimicno rabotam i sigurnost na mrezi moze i poradi toa taka reagirav.

 11. misterno said,

  @ gemidjy

  Mnogu mislis, i se zamaras so nepotrebi raboti, ama aj, ti si znaes najubavo.

 12. gemidjy said,

  еве ова последно, за да не се замарам со глуп(аци)ости:

  @misterno: значи пак заклучок е дека .. дека .. ? си пичкааа, пичка предавничка на тие кои ја создале мрежата. Не на државата.

 13. misterno said,

  Izgleda ne ti e retardacijata “blaga” stom samo picka zborot znaes da go kazes. Steta so nemas videno pa taka samo moze da ja zboris. Isto kako sto nemas videno nisto od zivotot, doma pred kom. (kako sto kazuva Trajkoski) sto ti go kupile majka ti i tatko ti. Koj patem se brat i sestra. 😀

 14. Јосип said,

  Those are strong words, кој ти изворот на информации (Hint: Трајковски не е веродостоен извор на информации околу приватноста на членовите на Лугола)? Или напрај нешто корисно, или не сери – не помагаш на никој.

  Disclaimer: член сум на Лугола

 15. Јосип said,

  Btw, http://lat3x.com/misterno
  Те сфаќам, сакаш камшик па за то замараш. (доколку е твој профилот, се разбира)

 16. gemidjy said,

  Wanted Relationship : Marriage

  🙂 🙂

 17. misterno said,

  Moj e profilot Josipe. Tatko ti me natera da go otvoram od koa go pleskav edna vecer.

 18. Јосип said,

  Ме заеба 😦

 19. Кирил Димески said,

  Алоооо колку години имате бе..

  Ти бе мистерно многу голем ебач си бил.Затоа можеби си заминал и од државава бидејќи овде те дознале дека си геј.

 20. misterno said,

  @ Кирил Димески

  Okle ne seri.

  @ Josip

  ….

 21. Кирил Димески said,

  Слушај да ти кажам мразам ваков стил на изразување а уште повеќе мразам да се силам преку нет оти сето е виртуелно. А инаку да ако планираш да не силиш….ОК:….ОК

  А сметај да те најдам те е*ав….да ти еба* од сестрата то пич*ата

 22. Act1v8 said,

  Вие сте мрднати.

  Незнам колку сте запрашавте, но токму ова однесување Трајковски.нет го критикуваше… 🙂

  Ај, вие си знаете… 🙂

 23. misterno said,

  Ke ebes ako mozes da vidis, okle posrano. A vaka ebi vitruelno kako i so znaes. Zemi si gi prvo toa teglite.

  Fucking kiklop. 😀

 24. misterno said,

  @ Act1v8

  Pa ja toa i sakav da go kazam, ama ocigledno na okleto (i na gejot ova … gemidjy de…) Ili kako i da e… ne mu raboti mozokot isto kako so ne mu rabotat i ocite….

  Jebi ga, zivot pise romane, al ko da ih prcita, neo nepismen gej ili nekoj so ne moze da cita oti e slep. hehehehehehehe

  P.s. pvlekuvam neso so imam kazano…. Linux zaednicata kaj nas bila mnogu zabavna.

 25. Кирил Димески said,

  Види види…..сакаш журка… ОК ги имам твоите контат информации уживај, ќе се најдеме….

  А тоа дали јас гледам или не ич кур да не те боли… НЕ сакам повеќе да зборувам вака оти оставам негативен вчепачок….

  Али да знаеш ѓе те најдам……..

  И да ти си во странство инаку а пишуваш од ИП адреси на Т-хоум во Скопје 🙂

 26. misterno said,

  Vidi vidi AKER… Kolku si samo glup…. A sea od kade pisuvam? A? Ebate betmenot.

 27. Виктор said,

  @mistermo

  Закон си и ти ме изнасмеа, сега му пратив мејл на borce@trajkovski.net и му се заблагодарив што после повторно читање на статијата слатко се изнасмеав. Царој сте!

  Виктор: горд член на “Лугола”

 28. misterno said,

  A ti so mislese, jas zosto pisuvam tuka i si go gubam vremeto so FYROM linux-sasi? Oti mi se zabavni, YES da se bedni, zlobni, zavidlivi, ljbomorni, destruktivni…. I uste sto sve mozam da nabrojam, ama se nemoknji za nisto, osven za zakani i sl. raboti, isto kako Siptarite.

  Ne e ni cudo sto ziveat zaedno.

  P.S. Jas ne sakav da dojde do ova, jas samo dadov dobronamerna kritika, ama gey-idji pocna prv, taka da…. Zal mi e sto ova go pravam ama moram, nema drug nacin, baska deckoto e tolku simpaticen sto koga ja gledam nekovata slika mi se nadrvuva… Znaete sto neli, ne sakam da sum nekulturen… A ne sum peder…. A moze da zamislite st se slucuva so pederite….. hehehehehe

 29. natemago said,

  @misterno “Zal mi e sto ova go pravam ama moram, nema drug nacin, baska deckoto e tolku simpaticen sto koga ja gledam nekovata slika mi se nadrvuva…”

  Го замислуваш во латекс?

 30. Miladin said,

  As other folks may say: Don’t feed the troll

 31. misterno said,

  @natemago

  Da, zaedno so tebe, stegnati i ispoteni.

  Nego okleto nesto go nema da mi se zakani, ili si gi ima zagubno cvikerite, pa e moze da vidi od kade pisuvam….

  Neeee, garant ima otideno na frizer…..

  OOOKKKLLEEEE!!!!! Kade si be, daj pisi.

 32. Јосип said,

  Се префрли на хомофобија, расизам и лични навреди сега? You’re not entertaining us!

 33. misterno said,

  Fuck you tito.

  Gledas deka tebe ne te druzam, taka da receno vo stil na gey-midgju koj te ebe picko edna predavnicka. 😀

  Sedi si doma pred kompjuter i kjuti.

 34. Bojan said,

  Како беше она… Fighting over the internet is like special Olympics. Even if you win you’re still retarded… Опрајте се бре луѓе, зар не гледате дека некој нема попаметна работа од праење флејмови LOL

 35. misterno said,

  “Опрајте се бре луѓе”???… abe me zaebaas….

  Od kaj kur pa ti i od koe selo se pojavi tuka so toj tvoj akcent?

  Cekaj da pogodam….

  Garant ambiciozno provincijalsko Skopjance – Selance. A? U pravo sum neli…. 🙂

  Pa normalno, kako i sekogas.

 36. boban984 said,

  😀 samo laughing u sebe


Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: